woda jest życiem

Bez wody nie ma życia

Eliksir życia

Co wspólnego mają ze sobą kot i krzew róży? A mrówka i dynia?

Poddajesz się?

Wszystkie żywe organizmy łączy wspólna potrzeba – woda. Zobacz, jaki związek ma jej niedobór z mózgiem, wątrobą i tyciem.

Nie ważne, z jakiego źródła będzie pochodzić – rzeki, jeziora, chmury burzowej czy studni głębinowej – bez wody nie ma życia, przynajmniej na naszej planecie.

….Na początku była woda…

Woda jest podstawowym składnikiem organizmu. A organizm ludzki składa się w 2/3 z wody. To oznacza, że można bez wody przeżyć jedynie kilka dni. Już zaledwie dwie doby bez wody powodują trwałe uszkodzenie organizmu.

Czy wiesz, że w ciągu 24 godzin przez nerki przepływa ok. 2000 l wody razem z krwią i płynami ustrojowymi, a przez ludzki mózg 1400 l? To wynika z nieustannej cyrkulacji krwi i wielokrotnego przepływu wody przez organy. 

Najwięcej wody bo aż 75% zawiera mózg i mięśnie. Bardzo szybko też zareagują na niedobór wody- zwłaszcza mózg. Efektem odwodnienia będzie uczucie zmęczenia, ból głowy, senność-znasz to?

Mówimy wtedy o odwodnieniu, czyli jest to stan gdy ilość wody dostarczonej do organizmu jest za mała w stosunku do jej straty. A dziennie nasz organizm traci przeciętnie około 2,5 litra wody. Wydalamy wodę z potem, wydychamy ją z płuc w postaci pary wodnej, przez czynności fizjologiczne przez nerki i z kałem. A więc skoro regularnie jej nam ubywa to równie regularnie powinna być uzupełniana.  Prosta zasada – każda utracona kropla wody musi być uzupełniona. Jeśli się tak nie stanie mówimy o odwodnieniu

CZYSTA WODA ELIKSIREM ŻYCIA

Woda towarzyszy ludziom od tysięcy lat. WODA jest napojem uniwersalnym i łatwo dostępnym. Uzupełnia brakujące płyny dlatego warto wypijać szklankę wody zaczynając od rana. 

A najlepszym sposobem na pokrycie dziennego zapotrzebowania na płyny jest picie wody – idealnie oczyszczonej i bezpiecznej dla organizmu. Dowiedz się o e-Spring.

To Twoje źródło czystej szklanki wody po którą sięgnij we własnym domu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *