Jak gasić pragnienie w czasie upałów?

UFF, coraz większe upały dają się we znaki każdemu z nas.

Pijesz coraz więcej wody. Tylko jaki jest twój wybór? Najczęściej sięgamy do tych , które znamy z reklam sklepowych uważając, że ta woda z pewnością jest dobra, bo na etykiecie zapisane są składniki zawarte w wodzie.

Przecież dziś jako osoba świadoma coraz częściej czytasz składy produktów, nieprawdaż? Pytanie na ile to co jest napisane na etykiecie jest w wodzie, którą pijesz?  Ważne jest także pytanie- jak pijesz wodę?

Jak gasić pragnienie w czasie gdy temperatura sięga zenitu?

WAŻNE jest w czasie upałów, aby nie pozbawiać organizmu mikroelementów, które są niestety wypłukiwane z organizmu wraz z potem. To z punktu widzenia fizjologii jest bardzo ważne dla naszego organizmu. Jest lato,… upały, a więc chwytasz butelki z wodą gdzie się da i połykasz wielkimi haustami ogromne ilości wody?

Co się dzieję w twoim organizmie?

Natychmiast wszystko wypocisz! Czujesz wówczas jak ciało staje się mokre i lepkie. Organizm wszystko wydala. To co wypijasz od razu organizm oddaje i niestety wypłukując jednocześnie  wszystkie minerały z organizmu. Dlatego, aby temu zapobiec, staraj się pić wodę małymi łykami i często. 

Prostym sposobem jest”zatrzymaj się”- to znaczy ostudź organizm-usiądź, stań,  bez pospiechu  wypij kilka łyków wody. Zatrzymaj wodę  w ustach(niech nabierze temperatury ciała) i powoli połykaj. Niech  ta woda spłynie  do organizmu i zacznie pracować dla ciebie, na twoje nawodnienie organizmu. Pozwoli to na  zatrzymanie jej w organizmie i nie wyparowanie.
Możesz także uzupełnić elektrolity poprze dodanie do wody odrobinę soli, a dla smaku plasterek cytryny, ewentualnie listek mięty.

Ten prosty sposób picia wody, pozwoli ci cieszyć się dobrym samopoczuciem i zachować siły w czasie letniego wypoczynku.

I podziel się wrażeniem w komentarzu

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *